Makita DJR360ZK LXT Brushless Reciprocating Saw 36V Bare Unit
Category Saws
MAKDJR360ZK
Product Code: MAKDJR360ZK
Category Saws
Manufacturer Makita
Description
Comes as a Bare Unit, No Battery or Charger.
Specifications:
Strokes at No Load: 0-2,300/0-3,000/min.
Stroke Length: 32mm.
Capacity: Wood: 255mm, Mild Steel Pipe: 130mm.
Weight: 4.6kg.
Specifications
Catalog Page Number
406
Brand
Makita
Categories
Hand Tools
Category
Saws
Cutting Cap - Wood
130mm
Form
Cordless Reciprocating Saw
Input Power (Battery)
Bare Unit
Length of Stroke
32mm
Manufacturer
Makita
Strokes at No Load (min)
0-2,300/0-3,000
Type
Saws
Voltage
36V
Starting from
/
Compare
MAKDJR360ZK
Product Code: MAKDJR360ZK
Manufacturer Makita
Description
Stroke Length: 32mm.
Weight: 4.6kg.
Catalog Page Number
406
Brand
Categories
Hand Tools
Category
Cutting Cap - Wood
130mm
Form
Cordless Reciprocating Saw
Input Power (Battery)
Bare Unit
Length of Stroke
32mm
Manufacturer
Strokes at No Load (min)
0-2,300/0-3,000
Type
Voltage
36V