HiKOKI C3606DA/J3Z Multi-Volt Circular Saw 165mm 36V Bare Unit
Category Saws
HIKC3606DAJ3
Product Code: HIKC3606DAJ3
Category Saws
Manufacturer HiKOKI
Description
Specifications:
No Load Speed: Power Mode: 4,300/min., Silent Mode: 2,000/min.
Max. Cutting Depth @90º 66mm.
Blade: 165mm x 20mm Bore.
Weight: 2.7kg.
Specifications
Catalog Page Number
401
Blade Diameter x Bore
165 x 20mm
Categories
Power Tools
Category
Saws
Country Of Origin
China
Depth of Cut 90°
66mm
Dimensions
392x317x424mm
Form
Cordless Circular Saw
Input Power (Battery)
Bare Unit
No Load Speed rpm
4,300/2,000
Type
Saws
Voltage
18/36V
Weight
5.816kg
Starting from
/
Compare
HIKC3606DAJ3
Product Code: HIKC3606DAJ3
Manufacturer HiKOKI
Description
Max. Cutting Depth @90º 66mm.
Blade: 165mm x 20mm Bore.
Weight: 2.7kg.
Catalog Page Number
401
Blade Diameter x Bore
165 x 20mm
Categories
Power Tools
Category
Country Of Origin
China
Depth of Cut 90°
66mm
Dimensions
392x317x424mm